Central Venue‎ > ‎

U14 CVL (2018-19) Fixtures & Results


The Players

Venue:
Three Rivers Academy
Hersham Road
Walton On Thames, Surrey
KT12 5PY

U14 Division 1 Teams Standings

Position

Team Name

P

W

Ft

L

F

A

Diff

Pts

1

Sutton Storm

3

3

0

0

172

111

61

9

2

Spartans Heat

2

2

0

0

110

69

41

6

3

Spelthorne Atoms

3

1

0

2

97

132

-35

5

4

Surrey Rams 2

1

1

0

0

54

24

30

3

5

Tamaraws

3

0

0

3

99

168

-69

3

6

Rich Knights West

1

0

0

1

52

57

-5

1

7

Croydon Elite

1

0

0

1

25

48

-23

1


U14 Division 2 Teams Standings

Position

Team Name

P

W

Ft

L

F

A

Diff

Pts

1

Spartans Thunder

3

2

0

1

109

96

13

7

2

Rich Knights East

2

2

0

0

107

48

59

6

3

Surrey Rams I

1

1

0

0

50

45

5

3

4

Cobham Cougars

2

0

0

2

47

104

-57

2

5

Kingston WSOB

1

0

0

1

45

50

-5

1

6

Woking Blackhawks

1

0

0

1

25

40

-15

1


U14 Fixtures & Results 

Date

Court 1

Time

Court 2

07-Oct-18

Sutton Storm

64-35

Surrey Rams I

09:15

Woking Blackhawks

27-59

Tamaraws

Spelthorne Atoms

18-81

Spartans Heat

10:30

Surrey Rams II

41-38

Spartans Thunder

14-Oct-18

Spartans Heat

51-48

Rich Knights West

09:15

Woking Blackhawks

33-30

Cobham Cougars

Croydon Elite

29-11

Spelthorne Atoms

10:30

Cobham Cougars

33-47

Surrey Rams II

21-Oct-18

NO GAME

10:30

Woking Blackhawks

26-45

Spartans Thunder

28-Oct-18

Rich Knights West

46-38

Croydon Elite

09:15

Spartans Thunder

26-44

Kingston WSOB

Surrey Rams I

39-61

Spartans Heat

10:30

Kingston WSOB

28-40

Woking Blackhawks

04-Nov-18

Sutton Storm

51-33

Croydon Elite

09:15

Tamaraws

49-24

Spartans Thunder

Rich Knights West

47-22

Spelthorne Atoms

10:30

Tamaraws

46-41

Kingston WSOB

18-Nov-18

Spelthorne Atoms

29-63

Sutton Storms

09:15

NO GAME

Surrey Rams II

45-31

Woking Blackhawks

10:30

NO GAME

02-Dec-18

Croydon Elite

45-31

Surrey Rams I

09:15

NO GAME

Rich Knights West

37-32

Surrey Rams I

10:30

NO GAME

09-Dec-18

Tamaraws

47-57

Surrey Rams II

09:15

NO GAME

Cobham Cougars

25-55

Tamaraws

10:30

NO GAME

*** CHRISTMAS BREAK ***

Date

Court 1

Time

Court 2

06-Jan-19

Sutton Storm

vs

Rich Knights West

10:30

NO GAME

13-Jan-19

Cobham Cougars

vs

Spartans Thunder

09:15

Surrey Rams II

vs

Kingston WSOB

Spartans Heat

vs

Rich Knights East

10:30

Kingston WSOB

vs

Cobham Cougars

27-Jan-19

Spartans Heat

62-44

Tamaraws

09:15

Spelthorne Atoms

vs

Rich Knights West

Sutton Storm

48-34

Spelthorne Atoms

10:30

Surrey Rams 1

vs

Woking Blackhawks

03-Feb-19

Croydon Elite

25-48

Spartan Heat

09:15

Spartans Thunder

44-24

Cobham Cougars

Rich Knights West

52-57

Sutton Storm

14:15

Tamaraws

30-39

Spelthorne Atoms

10-Feb-19

Woking Blackhawks

25-40

Spartans Thunder

09:15

Spelthorne Atoms

24-54

Surrey Rams

Kingston WSOB

45-50

Surrey Rams 1

10:30

Sutton Storm

67-25

Tamaraws

17-Feb-19

Tamaraws

vs

Croydon Elite

09:15

Kingston WSOB

vs

Rich Knights East

Croydon Elite

vs

Rich Knights West

14:15

Woking Blackhawks

vs

Kingston WSOB

10-Mar-19

Spelthorne Atoms

vs

Spartans Heat

09:15

Croydon Elite

vs

Sutton Storm

Rich Knights West

vs

Tamaraws

10:30

NO GAME

vs

NO GAME

17-Mar-19

Surrey Rams II

vs

Croydon Elite

09:15

Spartans Thunder

vs

Surrey Rams I

Spartans Heat

vs

Surrey Rams 2

14:15

Kingston WSOB

vs

Spartans Thunder

24-Mar-19

Sutton Storm

vs

Surrey Rams II

09:15

Spartans Heat

vs

Rich Knights West

NO GAME

vs

NO GAME

10:30

Croydon Elite

vs

Spelthorne Atoms

31-Mar-19

Surrey Rams II

vs

Rich Knights West

09:15

Cobham Cougars

vs

Surrey Rams I

Cobham Cougars

vs

Woking Blackhawks

14:15

Surrey Rams I

vs

Rich Knights East

07-Apr-19

Sutton Storm

vs

Spartans Heat

12:00

Kingston WSOB

vs

Cobham Cougars

Surrey Rams II

vs

Tamaraws

14:30

Rich Knights East

vs

Woking Blackhawks

***EASTER BREAK***


Playoffs

Date

 

Court 1 (Playoff 1)

Time

 

Court 2 (Playoff 2)

28-Apr-19

PL401

1st Place D2

vs

2nd Place D2

09:15

PL403

2nd Place D1

vs

5th Place D1

PL402

1st Place D1

vs

6th Place D1

10:45

PL405

3rd Place D1

vs

4th Place D1

Playoffs

05-May-19

PL404

7th Place D1

vs

Winner PL402

11:45

 

 

 

 

PL406

Winner PL406

vs

Winner PL405

13:00

 

 

 

 

PL407

Winner PL402

vs

Winner PL404

14:15

 

 

 

 

19-May-19

  *** CUP FINALS DAY ***