Central Venue‎ > ‎

U10 CVL (2015-16) Fixtures & Results

The Players


Venue:
Chessington Sports Centre, Community College
Garrison Lane, Chessington
Surrey, KT9 2JS

U10's Division A Team Standings:

Position

Team Name

P

W

Ft

L

F

A

Diff

Pts

1

Richmond U10 Boys East

7

7

0

0

256

78

178

21

2

Brentwood Fire

7

6

0

1

187

135

52

19

3

Baltic Stars U10

7

5

0

2

180

133

47

17

4

Richmond U10 Boys West

7

4

0

3

152

102

50

15

5

Woking Blackhawks

7

3

0

4

123

190

-67

13

6

Feltham Warriors

7

2

0

5

131

175

-44

11

7

Kingston WSOB

7

1

0

6

83

146

-63

9

8

Richmond U10 Girls

7

0

0

7

53

206

-153

7




U10's Division B Teams Standings:

Position

Team Name

P

W

Ft

L

F

A

Diff

Pts

1

BUS  BD

7

6

0

1

145

89

56

19

2

PCYBA Tamaraws

7

5

0

2

185

95

90

17

3

Baltic Stars U9

7

5

0

2

143

109

34

17

4

Richmond U9 Boys

7

4

0

3

105

114

-9

15

5

Cobham Cougars

7

4

0

3

101

120

-19

15

6

Sevenoaks Suns

7

2

0

5

122

110

12

11

7

Spelthorne Atoms

7

1

0

6

61

104

-43

9

8

Surrey Rams

7

1

0

6

68

189

-121

9




U10's Fixtures & Results 

Date

Court 1

Time

Court 2

11-Oct-15

Kingston WSOB

10-18

Baltic Stars U10

09:15

Richmond U10 Boys West

11-23

Brentwood Fire

Feltham Warriors

50-9

Richmond U10 Girls

10:10

Cobham Cougars

vs

Baltic Stars U9

Surrey Rams

8-21

Cobham Cougars

11:05

Woking Blackhawks

3-43

Richmond U10 Boys East

Sevenoaks Suns

6-12

Richmond U9 Boys

12:00

Baltic Stars U9

24-10

Surrey Rams

22-Nov-15

Feltham Warriors

8-28

Baltic Stars U10

09:15

Brentwood Fire

vs

Richmond U10 Boys East

Sevenoaks Suns

21-19

Tamaraws

10:10

Spelthorne Atoms

12-13

Surrey Rams

Richmond U10 Girls

9-16

Woking Blackhawks

11:05

Richmond U10 Boys West

20-3

Kingston WSOB

Richmond U9 Boys

12-8

Spelthorne Atoms

12:00

Cobham Cougars

8-22

BUS U10

13-Dec-15

BUS U10

16-20

Baltic Stars U9

09:15

Richmond U9 Boys

22-16

Surrey Rams

Richmond U10 Boys East

32-19

Feltham Warriors

10:10

Woking Blackhawks

27-34

Baltic Starts U10

Surrey Rams

2-30

Sevenoaks Suns

11:05

Spelthorne Atoms

6-27

Tamaraws

Kingston WSOB

18-19

Brentwood Fire

12:00

Richmond U10 Boys West

32-8

Richmond U10 Girls

*** CHRISTMAS BREAK ***

Date

Court 1

Time

Court 2

17-Jan-16

Baltic Stars U10

23-19

Richmond U10 Boys West

09:15

Richmond U10 Boys East

46-0

Kingston WSOB

Surrey Rams

12-40

Tamaraws

10:10

Baltic Stars U9

20-22

Richmond U9 Boys

Feltham Warriors

22-30

Woking Blackhawks

11:05

Brentwood Fire

vs

Richmond U10 Girls

Sevenoaks Suns

12-18

Spelthorne Atoms

12:00

Surrey Rams

7-40

BUS U10

31-Jan-16

Baltic Stars U9

17-15

Sevenoaks Suns

09:15

Tamaraws

28-13

Richmond U9 Boys

Brentwood Fire

24-23

Feltham Warriors

10:10

Baltic Stars U10

29-7

Richmond U10 Girls

BUS U10

24-22

Tamaraws

11:05

Woking Blackhawks

21-16

Kingston WSOB

Richmond U10 Boys East

26-12

Richmond U10 Boys West

12:00

Spelthorne Atoms

A-W

BUS U10

07-Feb-16

Cobham Cougars

18-15

Richmond U9 Boys

09:15

Baltic Stars U9

14-27

Tamaraws

Kingston WSOB

16-20

Feltham Warriors

10:10

Brentwood Fire

27-25

Baltic Starts U10

BUS U10

25-23

Sevenoaks Suns

11:05

Cobham Cougars

18-12

Spelthorne Atoms

Richmond U10 Girls

1-44

Richmond U10 Boys East

12:00

Richmond U10 Boys West

34-3

Woking Blackhawks

06-Mar-16

Feltham Warriors

16-24

Richmond U10 Boys West

09:15

Richmond U10 Boys East

35-23

Baltic Stars U10

Spelthorne Atoms

5-22

Baltic Stars U9

10:10

Tamaraws

22-5

Cobham Cougars

Woking Blackhawks

23-32

Brentwood Fire

11:05

Kingston WSOB

20-2

Richmond U10 Girls

Sevenoaks Suns

15-17

Cobham Cougars

12:00

BUS U10

18-9

Richmond U9 Boys



*** PLAYOFFS GAMES ***


Date

 

Court 1 (Playoff 1)

Time

 

Court 2 (Playoff 2)


20-Mar-16

PL01

Richmond U10 Boys East (1A)

H-W

Spelthorne Atoms (8B)

09:15

PL02

Woking Blackhawks (5A)

32-11

Cobham Cougars (4B)


PL03

Brentwood Fire (2A)

36-9

Surrey Rams (7B)

10:10

PL04

Feltham Warriors (6A)

26-31

Baltic Stars U9 (3B)


PL05

Baltic Star U10 (3A)

35-10

Sevenoaks Suns (6B)

11:05

PL06

Kingston WSOB (7A)

13-31

Tamaraws (2B)


PL07

Richmond U10 Boys West (4A)

23-8

Richmond U9 Boys (5B)

12:00

PL08

Richmond U10 Girls (8A)

5-32

BUS U10 (1B)


*** EASTER BREAK ***


*** PLAYOFFS QRT FINAL GAMES ***


17-Apr-16

PL09

Richmond U10 Boys East

49-25

Woking Blackhawks

09:15

PL10

Brentwood Fire

18-12

Baltic Stars U9


PL11

Baltic Stars U10

32-18

Tamaraws

10:10

PL12

Richmond U10 Boys West

23-22

BUS BD


*** PLAYOFFS SEMI FINAL GAMES ***


24-Apr-16

PL13

Richmond U10 Boys East

25-18

Baltic Stars U10

09:15

 

 

 

 


PL14

Brentwood Fire

22-17

Richmond U10 Boys West

10:10

 

 

 

 


14-May-14

  *** CUP FINALS DAY ***
Richmond U10 Boys East  28 - 16  Brentwood Fire







Comments